„Doktor Dolittle i przyjaciele” w GCK

W poniedziałek, 20 lutego  chętne dzieci z grup „Krasnoludki”, „Słoneczka” i „Stokrotki” wraz ze swoimi  wychowawczyniami udały się do GCK na spektakl teatralny „Doktor Dolittle i przyjaciele”. Na scenie wystąpili aktorzy z Teatru Współczesnego w Krakowie. Przedstawienie opowiadało historię doktora Dolittle, który kochał zwierzęta, dlatego zdecydował się poświęcić im życie. Wraz ze swoimi przyjaciółmi zwierzętami przeżył wiele ciekawych, zabawnych,  czasami niebezpiecznych przygód.

Spektakl podkreślał istotną rolę przyjaźni w życiu człowieka. Uwrażliwiał na otaczający nas świat, dzięki ukazaniu życzliwej postawy głównego bohatera, zarówno w stosunku do ludzi, jak i zwierząt. Kształtował postawy tolerancji i szacunku. Dzięki ruchomej scenografii, dzieci łatwiej przyswajały informacje na temat miejsc, odwiedzanych przez doktora. Aktorzy posługiwali  się oryginalnymi instrumentami muzycznymi, co przybliżało młodemu widzowi pojęcie na temat kultury afrykańskiej. W spektaklu pojawiały się również podstawowe formy lalek teatralnych, co pozwalało dzieciom w łatwy sposób wskazać cechy charakterystyczne ptaków i ssaków.

Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, żywiołowo reagując na poszczególne sceny.

Anna Filipkowska; PM4