Dzień Babci i Dziadka w „Słoneczkach”

thumb-img

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie  dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Poświęcają im swój czas, chodzą na wspólne spacery, opowiadają swoje wspomnienia z dzieciństwa, uśmiechają się, przytulają, wybaczają różne psoty i figle, a przede wszystkim bezgranicznie kochają.  Dla nich wnuczęta są radością życia.

Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w środę, 18 stycznia 2017r. odbyło się uroczyste spotkanie ph.: „Powiem Wam w sekrecie, że kocham Was najbardziej na świecie”. Dzieci zaprezentowały program artystyczny złożony z wierszy i piosenek nawiązujących do święta, płynących z małych, ale gorących serduszek. Po występach podeszły  do swoich Dziadków, aby powiedzieć jak bardzo ich kochają i wręczyć im kwiatki i wykonane laurki. W ten sposób mogły podziękować za trud włożony w ich wychowanie.Dopełnieniem uroczystego spotkania były słodki poczęstunek przygotowany przez mamy oraz wspólny taniec. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości.

Wszystkim Babciom i Dziadkom naszych „Słoneczek” życzymy dużo zdrowia, młodzieńczej energii oraz pociechy z wnuków. A w pamięci dzieci niech na zawsze pozostaną mądre słowa i rady dziadków, które w dorosłym życiu z pewnością znajdą potwierdzenie w rzeczywistości.

 

Anna Filipkowska, Marzenna Koniecko; PM4