„Dzisiaj w Betlejem” – Jasełka w grupie „Krasnoludków”

W dniu 19.XII.2016r. o godzinie 13.30 w grupie „Krasnoludki” odbyły się Jasełka pt „Dzisiaj w Betlejem”. Wystawienie Jasełek poprzedził ogrom pracy. Odbyło się spotkanie z Rodzicami, którzy zgodzili się przygotować stroje do przedstawienia oraz pomóc dzieciom opanować tekst. Wspólnie z dziećmi ćwiczyliśmy ustawienie, kolejność pojawiania się postaci na scenie, recytację i śpiew kolęd. Dzieci były bardzo pomocne przy dekoracji sali. Dobrze wywiązały się z przyjętych na siebie zadań.

W dniu wystawienia Jasełek dzieci zaprezentowały się pięknie. Przedstawienie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd i składaniem życzeń świątecznych dla rodziców: „żeby oczy nie płakały niczyje, żeby w sercu nie było goryczy, życzymy dni lepszych i pełnych radości. Niech Boża chwała w naszych domach zagości…”

Jadwiga Zalewska; PM4