Nie jeden a dwóch Mikołajów

thumb-img

Choć się to niektórym dość dziwne wydaje,
przyszli do nas do przedszkola aż dwaj Mikołaje.
Zatańczyli z nami walca i na piętach i na palcach.
Potem ich wywiało drzwiami i oknami.
Pozostały po nich tylko worki z prezentami.

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszego przedszkola we wtorek 6 grudnia 2016 roku, zaraz po śniadaniu, odwiedził nas św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach wszystkich przedszkolaków.  W każdej z grup brał udział we wspólnych zabawach, tańcach oraz rozmawiał z każdym maluchem, wypytywał o różne sprawy i zachęcał do grzecznego zachowania.

Odważni, chociaż na chwilkę siadali Mikołajowi na kolanach, przytulali się do Jego wspaniałej, białej brody. Po czułych gestach i miłych słowach nasz gość z Laponii rozdał dzieciom słodkie upominki oraz zabawki do sal przedszkolnych. Było bardzo miło, a był to dopiero początek „Mikołajkowych Niespodzianek”. Długo oczekiwany Mikołaj nie zdążył jeszcze opuścić naszych przedszkolnych progów,  kiedy pojawił się w nich, wraz ze swoją świtą drugi. W jego rolę wcielił się Zastępca Burmistrza Pan Maciej Bednarko, któremu towarzyszyła rozśpiewana i roztańczona skrzatka (kierowniczka CIS Izabela Randzio).  Śmiechom i okrzykom radości nie było końca.  Za wspólny udział w  zabawie, od miłych gości, dzieci otrzymały cukierki. Na koniec, w obecności DWÓCH MIKOŁAJÓW, maluchy złożyły obietnicę poprawy swojego zachowania z czego najbardziej ucieszyły się przede wszystkim wychowawczynie. Przedszkolakom bardzo podobali się zdublowani goście roznoszący prezenty. Ochoczo zapraszały ich za rok. A co na to Święci? Zapowiedzieli , że znów odwiedzą dzieci w przedszkolu, ale tym razem pod koniec stycznia, kiedy to we wszystkich salach będzie kolorowo i bajkowo, kiedy słychać będzie dźwięki wesołej, dziecięcej muzyki…  No i na pewno przyjdzie też do rodzinnych domów i być może będzie spacerował po mieście… Długo jeszcze dźwięczał dzwonek oddalających się Mikołajów, a w naszych uszach pięknie brzmiały słowa piosenek śpiewanych przez dzieci  „To już czas, to już czas, prezenty przywieź nam. My jesteśmy bardzo grzeczni – oceń proszę sam…”.

Do zobaczenia za rok!

 

Anna Filipkowska PM4