Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowo – Matematyczna „Ćwiczymy i liczymy” w PM nr 2

thumb-img

W dniu 01. 12. 2016r. w Przedszkolu Miejskim nr 2 odbyła się Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowo – Matematyczna „Ćwiczymy i liczymy”. Naszą placówkę reprezentowało czworo dzieci: Malwina K. i Szymon L. z grupy „Słoneczka” oraz Lena W. i Dawid Sz. z grupy „Stokrotki”.

Kształtowanie logicznego myślenia i rozwijanie kompetencji matematycznych, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, integracja dzieci przedszkolnych podczas gier i zabaw sportowych oraz doskonalenie umiejętności zdrowej rywalizacji – to były główne cele spotkania.

Olimpiada rozpoczęła się uroczystym ślubowaniem i przedstawieniem jury. Dzieci chętnie uczestniczyły w różnych konkurencjach, takich jak: bieg z balonem, zbijanie kręgli trąbą słonia, łowienie zakrętek patykami, mumie egipskie, czy przekazywanie hula hop. Wszyscy uczestnicy zabawy wykazali się dużą sprawnością fizyczną, umysłową i wysiłkiem w zdobywaniu zamierzonego celu. Dzieci z naszego przedszkola zajęły III miejsce. Jednak czuły się zwycięzcami w pokonywaniu trudności.

Za uczestnictwo w Olimpiadzie otrzymały dyplomy, nagrody, medale i puchary. Do przedszkola wróciły radosne i uśmiechnięte.

 

 

Jadwiga Pieńczykowska PM nr 4