Obchody Święta Niepodległości w „Stokrotkach”

Kształtowanie postaw patriotycznych. Przywiązanie do tradycji, szacunku do symboli narodowych – to ważne zadania realizowane w naszym przedszkolu.

Dlatego 10 listopada dzieci z grupy „Stokrotki” uczciły zbliżające się Święto Niepodległości. W dostępny i zrozumiały sposób zaznajomiły się z najważniejszymi fragmentami historii naszego kraju. Dowiedziały się, że Polska na ponad 100 lat utraciła swoją niepodległość. Trzy obce państwa dokonały rozbiorów naszego kraju. Nie wolno było używać polskich symboli narodowych – flagi i godła. Jednak Polacy nie zrezygnowali z walki o wolność. Pod wodzą marszałka Józefa Piłsudskiego nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość. Prace plastyczne o tematyce patriotycznej oraz zapalenie zniczy pod Pomnikiem Niepodległości stanowiły dodatkowy element do obchodów święta w naszej grupie.

Jadwiga Pieńczykowska; PM nr 4