Teatrzyk „Podróż do krainy zagadek”

thumb-img

3 listopada 2016 r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy ze Studia Artystycznego Akada z Suwałk by zabrać dzieci w „Podróż do krainy zagadek”.

Głównym bohaterem przedstawienia był niegrzeczny chłopiec Filip, który nie słuchał rodziców i nie lubił książek. Jego marzeniem było otrzymanie w prezencie na urodziny „laptopa”. Był bardzo rozczarowany, kiedy odszukał schowaną przez rodziców niespodziankę urodzinową – bo była to książka. Przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie chłopiec znalazł się w czarodziejskiej krainie, z której mógł wrócić tylko pod warunkiem rozwiązania trzech zagadek. Po wielu perypetiach, zmianie zachowania i pomocy przyjaciół z „tajemniczej krainy zagadek” główny bohater docenił książki i wrócił do domu.

Dzieciaki z zaciekawieniem oglądały „Podróż do krainy zagadek”, chętnie pomagały wróżce czarować i rozwiązywać zagadki wspólnie z głównym bohaterem. Poprzez zabawne historie dzieci przekonały się, że książki są bardzo ważne w życiu człowieka i mogą być niezwykle fascynującą podróżą do krainy fantazji, a także odkrywaną ciągle na nowo tajemnicą.

Przedstawienie przybliżało tematykę wartości słowa pisanego, zachęcało dzieci do korzystania z biblioteki, wdrażało do nabywania pewnych przyzwyczajeń – czytania książek, szanowania ich.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, okazało się też, że posiadają dużą wiedzę na temat czytelnictwa oraz, że chętnie słuchają czytania, chętnie oglądają książki i wiedzą, że należy książki szanować.

 

Anna Filipkowska; PM4