Spotkanie z teatrem „Figle i psoty chłopca Oki – Doki”

Teatr to jedna z form pracy w przedszkolu, która nie tylko dostarcza przeżyć estetycznych ale również kształci i uczy, dlatego też we wtorek 18 października przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt. „Figle i psoty chłopca  Oki-Doki” w wykonaniu aktorów studia artystycznego „Arena” w Białymstoku.

Oki Doki – niepokorny chłopiec, musiał przeżyć wiele nieprzyjemnych chwil, by przekonać się, że nieposłuszeństwo, sprawianie przykrości, obrażanie i lekceważenie wszystkich wokół może spowodować utratę przyjaciół.  Aktorzy w zabawny sposób pomogli utrwalić naszym maluchom  zasady ruchu drogowego, przybliżyli  problem prawidłowych i bezpiecznych zachowań , a także właściwego traktowania innych i stosowania form grzecznościowych. Dzieci aktywnie brały udział w spektaklu wykazując się znajomością numerów telefonów alarmowych i umiejętnością wzywania pomocy w rozmowie z dyspozytorem. Na koniec Oki- Doki przeprosił za złe zachowanie i obiecał poprawę. Wszyscy zgodnie potwierdzili, że być dobrym i miłym sprawia dużo radości, a prawdziwym skarbem w życiu są przyjaciele.

Anna Filipkowska; PM4