Bezpieczni w drodze do przedszkola

thumb-img

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, grajewscy policjanci spotkali się z dziećmi z naszego przedszkola. Zajęcia odbyły się pod hasłem ,,Bezpieczna droga do przedszkola’’.

W związku z tym, że najwięcej o ruchu drogowym wie policjant, to bardzo częstym gościem w naszym przedszkolu jest komisarz pani Joanna Kiluk, która z pełnym profesjonalizmem przekazuje dzieciom najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz używania kamizelek odblaskowych.  Nasze przedszkolaki, nie tylko  z uwagą przysłuchiwały się temu, co mówi Pani Policjantka, ale również wykazały się znaczną wiedzą na temat zasad obowiązujących na drodze. Odważnie odpowiadały na pytania i chętnie brały udział w symulacjach, dzięki którym mogły usystematyzować swoją wiedzę. Wspólnie stworzyły ulicę z przejściem dla pieszych, znakami, sygnalizatorami oraz samochodami – Autochodzikami, dzięki którym mogły na chwilę stać się kierowcami.

Bardzo dziękujemy Pani Policjant za miłą i jakże cenną wizytę.

 

Ewelina Święćkowska PM4