Międzyprzedszkolny Turniej Ekologiczny „Jestem małym ekologiem”

Międzyprzedszkolny Turniej Ekologiczny „Jestem małym ekologiem”

Dnia 13.05.2016r. w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Turniej Ekologiczny „Jestem małym ekologiem”. Turniej skierowany był do dzieci sześcioletnich uczęszczających do grajewskich przedszkoli. Każde przedszkole reprezentowała 3 osobowa drużyna.

Głównym celem spotkania było kształtowanie czynnej postawy wobec ochrony przyrody – wypracowanie gotowości i umiejętności działań w środowisku przyrodniczym mającym na celu jego ochronę, uświadomienie zagrożeń wynikających z nadmiernego zaśmiecenia środowiska, integracja zespołów grupowych oraz społeczności przedszkolnej oraz kształtowanie zasady „zdrowej rywalizacji”. Dzieci musiały wykazać się nie lada umiejętnościami. Odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki, pokonywały tory przeszkód w „kartonowych butkach”, czy też z plastikową butelką, rzucały kulą z gazety do celu, a także segregowały śmieci do odpowiednich pojemników. Nad poprawnością turnieju czuwało szanowne jury w składzie:

Przewodnicząca – pani dyrektor PM nr 4 Regina Grabowska;

– Anna Fadrowska PM nr 1;

– Iwonna Kulesza PM nr 2;

– Jadwiga Pieńczykowska PM nr 4;

– Wioletta Blaszko PM nr 6.

Wszystkie przedszkolaki zaprezentowały ogromną wiedzę na temat ekologii. Wykazały się także szybkością podczas konkurencji sportowych i umiejętnością współdziałania w grupie. Po długich obradach jury i przeliczeniu punktów bezkonkurencyjne okazało się Przedszkole Miejskie nr 6, które zdobyło I miejsce. II miejsce przypadło dla przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 1, III Przedszkole Miejskie nr 2, natomiast IV Przedszkole Miejskie nr 4.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz puchary, które zdobić będą każde przedszkole. Na zakończenie na wszystkich przedszkolaków czekał już słodki poczęstunek. Były gofry z bitą śmietaną, owocowe szaszłyki, sałatka owocowa i inne pyszności stworzone z owoców. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a nauczycielkom dziękujemy za wzorowe przygotowanie dzieci do konkursu.

Organizatorki turnieju: Joanna Narolewska i Joanna Burgraf