„Biedronki” i „Stokrotki” sprzątają ŚWIAT!

Tradycyjnie, jak co roku włączyliśmy się  z dziećmi do akcji „Sprzątania Świata„, by od najmłodszych lat uczyć je zasad dbania o środowisko.

Samo sprzątanie poprzedzone było zajęciami dotyczącymi segregowania odpadów komunalnych i recyklingu. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w pogadankach, odpowiadały na zadawane pytania, uczyły się piosenek i wierszy oraz wykonywały prace tematycznie związane z ochroną naszej Ziemi. Poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak najwięcej radości przyniosło dzieciom samo sprzątanie ich najbliższego środowiska. W atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów teren przedszkolny i jego okolice. Przedszkolaki pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków i poszukiwaniu śmieci. „Uzbrojone” w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki i ścieżki wokół przedszkola. Mimo, że zmobilizowani naszymi działaniami mieszkańcy dbają o swoje posesje, śmieci niestety nie brakuje. Wyrzucają je przypadkowi przechodnie. Naszej akcji przyświecało motto:  Czysty świat służy nam i naszemu zdrowiu . Jest naprawdę dużo przyjemniejszy, niż ten brudny. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat.

Dlatego też, apelujemy do wszystkich: Nie zaśmiecajcie go!

Anna Filipkowska; Jadwiga Pieńczykowska PM nr 4