Spotkanie z teatrem – „Szewczyk Dratewka”

Spotkanie z teatrem - "Szewczyk Dratewka"

W czwartek  18 lutego 2016r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka” w wykonaniu aktorów studia artystycznego Arena z Białegostoku. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały piękną, znaną i lubianą baśń o biednym szewczyku, który musiał wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą w wieży przez złą czarownicę. Pomagały mu w tym zaprzyjaźnione z nim zwierzęta – mrówki, pszczoły i kaczki cyranki. Dratewka, chociaż był tylko biednym szewcem, dzięki swojej pracowitości i wrażliwości na potrzeby innych, odmienił swój los.
Przedstawienie było doskonałą okazją do zapoznania się z treścią baśni, ale nauczyło nas przede wszystkim tego, że dobre serce okazane innym wraca z podwójną siłą.