III miejsce w ogólnopolskim Quizie „My się zimy nie boimy”

Dzieci z grupy „Stokrotki” zajęły III miejsce w ogólnopolskim Quizie „My się zimy nie boimy” organizowanym przez Polską Izbę Mleka w ramach programu „Dzieciaki Mleczaki”.

Zadaniem dzieci było udzielenie pomysłowych i zabawnych odpowiedzi na następujące pytania:

1. 1. Co krowy jedzą, gdy na łące nie ma trawy?

Śnieg, siano, mleko, ziarna

1. 2. Dlaczego mleko i śnieg są białe?

Mleko jest białe, bo krowy jedzą śnieg, watę cukrową.

Natomiast w przypadku śniegu padły dwie odpowiedzi:

Śnieg jest biały, przez białą chmurkę i dlatego i dlatego, że jest puchate oraz jest białe, bo dla krowy z cycków leciało mleko i zalało trawę no i zrobił się śnieg.

1. 3. Jaka jest wasza ulubiona zabawa zimą?

Łapanie płatków śniegu, bitwa na śnieżki, robienie aniołka na śniegu, lepienie bałwana, zjeżdżanie na sankach z górki.

1. 4. Jakie zwierzątka prócz krowy dają mleko?

Kozy, owce, osioł. Dzieci zastanawiały się jeszcze nad koniem, ale w efekcie taka odpowiedź nie padła.

1. 5. Jak nazywamy małą nowonarodzoną krowę?

Cielanka, krowiątko

1. 6. Czym się różni mleko wydojone latem od krowy od tego wydojonego zimą?

Różni się puchem, śniegiem, chmurą oraz tym, że mleko dojone zimą to są już lody – takie do jedzenia

1. 7. Co to jest kożuch i jak powstaje?

Kożuch to ocieplacz na zimę i powstaje z kozy.

Komisja Polskiej Izby Mleka uznała, że odpowiedzi dzieci są zabawne i pomysłowe. Zasługują na nagrodę i postanowiła przyznać III miejsce w quizie. Za udział przedszkolaki otrzymały liczne upominki w postaci książeczek, kredek, fartuszków i zabawek.

Serdecznie gratulujemy „Stokrotkom” i mamy nadzieję, że nadal będą zdobywały nagrody.

Jadwiga Pieńczykowska PM nr 4