Baśnie Andersena

Baśnie J. CH. Andersena są ciągle aktualne, pouczające i mądre. Kryją one w sobie głęboką prawdę o człowieku. Pierwszą wielką lekcję życia pobiera każdy z nas w dzieciństwie właśnie z bajek i baśni. Baśnie Andersena są znane na całym świecie, a wartości w nich głoszone przetrwały przez pokolenia. Poza wszystkim, baśnie te kształtują postawę małego człowieka, który, gdy dorośnie być może rozważniej i mądrzej będzie wybierał swoje przyszłe lektury. Andersen uczy także dzieci, że nie należy oceniać wyłącznie po wyglądzie zewnętrznym, ubiorze czy innych oznakach zamożności. Dowiadują się też, że nie powinno się wyśmiewać, czy w jakikolwiek inny sposób krzywdzić brzydszych i biedniejszych. Każdy może być szczęśliwy i wartościowy, jeśli otrzyma wsparcie zamiast szyderstwa.

Aktorzy z objazdowego teatru „Forma” w piątek 11 grudnia zaprezentowali przedszkolakom spektakl składający się z  trzech najpiękniejszych baśni J.CH Andersena: „Calineczka ”, „Świniopas” oraz ,,Dziewczynka z zapałkami”. Bogato zdobiona scenografia oraz różnorodność form teatralnych od pacynek, kukiełek, aż po teatr żywego aktora stanowią niewątpliwie atut tej ponadczasowej sztuki.