Święto Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada br. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misia nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!”.

Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – ulubionym Misiem. Były misie małe i misie duże, różnokolorowe, z kokardkami i w kapelusikach… Nie było dwóch jednakowych, a każdy był piękny i wyjątkowy. Pluszowe przytulanki towarzyszyły maluchom podczas całego dnia, „obserwowały” aktywność dzieci  w trakcie zajęć, ich zachowanie podczas posiłków, słuchały śpiewanych przez przedszkolaków piosenek oraz wspólnie oglądały bajkę.

Zawitał również gość specjalny – prawdziwy Miś z misiowymi nagrodami. Przedszkolaki wspólnie z nim,  wykonywały poranna gimnastykę ze swoją maskotką, dumnie opowiadały o swoich misiach i chętnie uczestniczyły w licznych konkursach i zabawach ruchowych, tj. przeciąganie liny, misiowa łapka, tor przeszkód, chodzenie po linie. Razem z misiem w dyskotekowych rytmach pląsały, tańczyły i śpiewały piosenki. Uroczystość zakończyła się wspólnym oglądaniem bajki, pt.: „Kubuś Puchatek. Polowanie na miód.”

Światowy Dzień Pluszowego Misia jest wspaniałym pomysłem. Miś wciąż pozostaje najważniejszą zabawką dzieci i miejmy nadzieję, że już wkrótce nie będzie ani jednego dziecka na świecie, które nie miałoby swojego pluszowego przyjaciela oraz każdy będzie pamiętał, że 25 listopada jest wielkie święto naszych kochanych misiów.

Ewelina Święćkowska PM 4