„Po Polsce podróże małe i duże” – teatrzyk

"Po Polsce podróże małe i duże" - teatrzyk

W dniu 6 listopada dzieci z naszego przedszkola były uczestnikami niezwykłej podróży po Polsce, na którą zabrali nas aktorzy ze studia artystycznego „Akada” z Suwałk.

Dzięki przedstawieniu „Po Polsce podróże małe i duże” odwiedziliśmy najciekawsze miejsca w Polsce, w które wyruszyliśmy wspólnie ze smokiem Bazylim. Jednak już na początku wyprawy nasz bohater napotykał pewne trudności, gdyż ktoś za wszelką cenę chciał pokrzyżować jego plany i sprawić by nie trafił do grodu Kraka.                                                                                                      Smok błądząc podczas swojej podróży odwiedzał kolejne miasta (Gdańsk, Toruń, Poznań, Warszawę, Olsztyn, Białystok), zapoznając przy tym dzieci z ciekawostkami na ich temat.                                                                                      Dzieci włączając się aktywnie do wspólnej zabawy ze smokiem Bazylim (udzielały mu cennych wskazówek i rad) uczestniczyły w podróży, która w ciekawy sposób dostarczyła im wielu ważnych informacji na temat geografii i historii Polski.  W trakcie przedstawienia wszystkim dopisywał dobry humor, a na twarzach gościł szeroki uśmiech.