„Dzieciaki – Mleczaki” w „Stokrotkach”

"Dzieciaki - Mleczaki" w "Stokrotkach"

W tym roku szkolnym przedszkolaki z grupy „Stokrotki” biorą udział w programie „Dzieciaki Mleczaki”. Program powstał z inicjatywy Polskiej Izby Mleka. Skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Działania programu ukierunkowane są na rzecz zdrowia dzieci i młodzieży.

Wprowadzeniem do programu było obejrzenie przez dzieci filmu edukacyjnego „Skąd bierze się mleko?” dzięki, któremu poznały drogę mleka od krowy, aż do sklepowej półki. Po projekcji rozmawialiśmy z dziećmi na temat mleka i jego walorów zdrowotnych, form  występowania, konieczności i korzyści z jego spożywania. Kolejnym przedsięwzięciem było wykonanie przez dzieci krowy, którą zapełniały produktami, zawierającymi  mleko. Dzieci zapoznały się ze słowami i melodią piosenki „Muczą, krowy muczą”, która szybko zapadła w pamięci. Ważnym wydarzeniem było robienie koktajlu truskawkowego i soku owocowego. Po przyrządzeniu pysznych napojów rozpoczęła się degustacja. Dzieci były bardzo zaangażowane w pracę.

Joanna Narolewska PM nr 4