Wrażliwość”

„Wrażliwość”

25 maja teatr CoNieco” z Białegostoku przedstawił w naszym przedszkolu sztukę pt. „Wrażliwość”. Inspiracją spektaklu była baśń J.CH. Andersena pt. „Stokrotka”. Przedstawienie było marionetkową pantomimą i zostało nagrodzone główną nagrodą „Złotej ręki” na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalkowych w Imatrze – Finlandia 2006.

W trakcie oglądania spektaklu dzieci poznały i podziwiały m. in. małego Klauna opiekującego się połamanym kwiatkiem, widziały jego smutek, troskę i poświęcenie kiedy walczy z motylem i wężem w obronie roślinki, aż wreszcie wielką radość, że „Stokrotka” odżywa i znowu budzi zachwyt. Podczas przedstawienia dzieci spotkały też Stracha na wróble, który przejęty opuszczonym gniazdkiem skowronka, przymusił Wędrowca, żeby zajął się wysiadywaniem jajeczka. Na koniec dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się wspaniałym marionetkom.

Całe przedstawienie było magiczne, zadziwiło wszystkich i pozwalało widzom zastanowić się nad ludzką wrażliwością.  Nasi przedszkolacy okazali się niezwykle wrażliwymi odbiorcami tak niecodziennej sztuki.