Majowe święta – wychowanie patriotyczne w naszym przedszkolu

 Majowe święta – wychowanie patriotyczne w naszym przedszkolu

Okres świąt majowych  w naszym przedszkolu (1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja ) to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej.

Aby uczcić zbliżające się święta, w czwartek 30 kwietnia dzieci z grup „Pszczółki” i „Stokrotki” udekorowane w biało czerwone kokardy odśpiewały Hymn Narodowy, podczas zajęć słuchały wierszy Ojczyźnie i jej barwach narodowych, kolorowały flagi oraz wykonywały godła Polski. Przedszkolaki tego dnia poznały też historię naszego kraju, wysłuchały „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie’’. A na koniec wspólnie zastanawialiśmy się, za co kochamy naszą Ojczyznę.

Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych przedszkolaki uczą się patriotyzmu, wyrabiają pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promuje się polskie symbole narodowe.  Przedszkolaki udowodniły że posiadają ogromną wiedzę o Polsce. Majowe Święta były dla nich wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

Joanna Burgraf, Anna Filipkowska, Ewelina Święćkowska PM nr 4