Kiermasz Wielkanocny

Kiermasz Wielkanocny

Wielkanoc tuż, tuż… dlatego, też od 16 marca we wszystkich grupach ruszył coroczny Kiermasz Wielkanocny, który stał się już tradycją  naszego przedszkola. Wielkanocne pisanki, baranki,  zajączki, kurczaki i oczywiście kartki,  w których wykonanie zaangażowani byli wszyscy pracownicy przedszkole oraz dzieci – pięknie przyozdobią świąteczny stół. Aktywne uczestnictwo dzieci w czynnościach przygotowawczych do kiermaszu, tj. wykonywanie oryginalnych świątecznych ozdób, są okazją do rodzinnej refleksji nad tym, co przetrwało w naszych domach z dawnych tradycji i zwyczajów.

Kolorowe ozdoby świąteczne wyjątkowe, niepowtarzalne i robione ręcznie wyjątkowo cieszyły się dużym powodzeniem wśród rodziców. Za pieniądze zebrane z kiermaszu zostaną zakupione pomoce dydaktyczne do poszczególnych sal.

Celem kiermaszu jest realizacja dwóch podstawowych zada- promowanie efektów dziecięcej twórczości manualnej oraz przypomnienie i utrwalenie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami wielkanocnymi.

Udział dzieci oraz całego personelu przedszkolnego w przygotowaniu świątecznych ozdób oraz wystawienie ich jako „oferty handlowej” sprzyja:
• rozwijaniu dziecięcej, twórczej inwencji i pomysłowości;
• rozwijaniu i doskonaleniu umiejętności manualnych;
• poznawaniu nowych technik plastycznych;
• nauce staranności w wykonywaniu oryginalnych ozdób;
• kultywowaniu tradycji i zwyczajów świątecznych.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych przedszkolaków za okazaną hojność. Szczegółowe informacje dotyczące zebranych kwot otrzymają Państwo indywidualnie od wychowawców swoich grup.

Anna Filipkowska PM nr 4