Dzień Babci i Dziadka w „Krasnalach

Dzień Babci i Dziadka w "Krasnalach"

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. Wnuki to czują i wiedzą, dlatego zaprosiły swoje babcie i dziadków do przedszkola na to najpiękniejsze ze wszystkich świąt, żeby podziękować im za dobro i wyrazić im swoją miłość.

Dzieci pięknie zatańczyły  „Zuzankę”- swing w uliczce po czym przedstawiły swoim „Dziadkom” najpiękniejsze piosenki i wiersze. Cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek dla babci i dziadka. Natomiast goście z dumą patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami podziękowali im za występ.

Na gości czekały upominki: babcie otrzymały śliczne torebki wykonane własnoręcznie przez wnuczęta.

Dziadkowie nie mieli już tak łatwo, bo aby zdobyć prezent, musieli o niego zawalczyć biorąc udział w różnych konkurencjach: odgadując jaka zabawka lub część garderoby znajduje się w worku;czyj głos jest głosem wnuczka lub wnuczki oraz degustując czym karmi dziadziusia jego pociecha.

Chętnych dziadków nie brakowało! Wszyscy uczestnicy konkursu zdobyli medale i pozostali dziadkowie też. Bo przecież każdy dziadek jest na medal!!!

Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości – dzień, który na długo pozostanie w naszych sercach.

Serdecznie i ciepło dziękujemy gościom za przybycie, a rodzicom za organizację poczęstunku.

Joanna Burgraf PM nr 4