„W grudniową noc…”

 „W grudniową noc..."

W piątek, 19 grudnia o godzinie 15:00 w Państwowej Szkole Muzycznej im. J. S. Bacha w Grajewie odbyły się jasełka przygotowane przez: Pszczółki, Biedronki, Stokrotki, Krasnale i Słoneczka oraz panie z naszej placówki.

Przedstawienie było wyjątkowe. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną  publiczność w świąteczny nastrój. Wszyscy mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon.

Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie oraz dzieci z różnych stron świata niosąc Dzieciątku dary oraz swe ciepłe serca. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale, z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role.

Po przedstawieniu podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Pani Dyrektor życzyła obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

Na zakończenie – ku wielkiej radości dzieci – odwiedził nas św. Mikołaj z workiem pełnym słodkich prezentów.

Dziękujemy za udział w uroczystości i jeszcze raz życzymy Wesołych Świąt!

Joanna Burgraf PM nr 4