I w tym roku Mikołaj o nas nie zapomniał

Nie da się ukryć, że 6 grudnia jest jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Odwiedziny św. Mikołaja spędzają sen z powiek niejednemu dziecku. Tak też było i owego dnia. Wyjątkowo w tym roku, już 5 grudnia od rana we wszystkich grupach dało się wyczuć wśród naszych przedszkolaków nerwową atmosferę związaną z oczekiwaniem na przyjście tego niezwykłego Gościa. Dzieci chcąc sprawić przyjemność Mikołajowi, przygotowały świąteczne piosenki, wiersze i tańce. Zwarte i gotowe nie odchodziły od okien, wypatrując reniferowego zaprzęgu.  I tu czekała na dzieci kolejna niespodzianka, ponieważ Mikołaj przybył do przedszkola nietypowym dla siebie pojazdem, z racji, że próżno szukać jeszcze śniegu, swoje sanie zamienił na samochód.

Na szczęście, to czym Święty przywiezie prezenty, nie miało żadnego znaczenia.  Bo  to ON sam  wywołał największe emocje. Okrzyki radości i szerokie uśmiechy nie schodziły z ust dzieci. Gość zajmował honorowe miejsce w każdej z sal i z ogromnym zainteresowaniem przyglądał się występom przedszkolaków.   W grupach „Pszczółki” i „Krasnale” Mikołaj został zaproszony przez dzieci do wspólnych pląsów i mimo swojego wieku, aktywnie w nich uczestniczył. W trakcie zabawy wszyscy z pewną niecierpliwością oczekiwali na upominki. I tak, jak w poprzednich latach, żadna z grup nie została pominięta, Święty pamiętał o wszystkich. Po otrzymaniu prezentów rozpoczęło się gorączkowe sprawdzanie ich zawartości. Po uśmiechniętych buziach można było się domyślać, że  Mikołaj trafił z podarunkami.

To był dzień pełen  wrażeń! Dziękujemy Mikołaju !!!

Anna Filipkowska PM nr 4