Od dziś czujemy się bezpiecznie!

Od dziś czujemy się bezpiecznie!

Dnia 22 września 2014 r. gościliśmy w przedszkolu naszą ulubioną policjantkę – Panią Asię Kiluk. Podczas indywidualnych spotkań z każdą grupą, przedszkolaki dowiedziały się o tym,  jak bezpiecznie poruszać się po drogach, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacjach innych zagrożeń – gdy np. dziecko zaczepia osoba obca, czy kiedy zauważy się pożar itp.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Duże zainteresowanie u dzieci wywołał przyniesiony przez funkcjonariuszkę policji kuferek z zaskakującą zawartością. Znajdowały się w nim bowiem takie przedmioty, jak: kajdanki, tarcza stop, pistolet, odznaka ale też i termometr, stetoskop, pęseta, strzykawka itp.  Dzieci jednak nie dały się zwieść i bez problemów wskazały na akcesoria niezbędne w codziennej pracy policjanta.

Spotkanie to na pewno będzie miało wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenia jego pracy dla społeczeństwa. Serdecznie dziękujemy pani policjantce, że znalazła czas na spotkanie z naszymi milusińskimi. Zapraszamy częściej do naszego przedszkola.  🙂

Anna Filipkowska PM nr 4