„Tajemniczy Hipopotam”

Każdy z nas chce mieć przyjaciela zarówno dzieci, jak i dorośli, ludzie i zwierzęta. Po co tak naprawdę jest nam potrzebny przyjaciel przedszkolaki dowiedziały się z pięknego przestawienia p.t. „Tajemniczy Hipopotam” wystawionego w naszym przedszkolu 11 czerwca 2014r przez aktorów Teatru Lalek  „Fraszka” z Warszawy.

Hipcio wraz z lwem Leonem poszukiwali prawdziwego przyjaciela. W trakcie poszukiwań spotkali się z wężem i krokodylem, którzy tylko udawali przyjaciół. Okazało się, że prawdziwym przyjacielem lwa Leona jest właśnie Hipcio, który cały czas towarzyszył Leonowi w podróży i ryzykował swoim życiem ratując swojego towarzysza niedoli z różnych opresji.

Przygody bohaterów spektaklu były niezwykłe i fascynujące, dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły przebieg wydarzeń. Żywo reagowały na każdą zmianę  akcji. Poznawały postawy i zachowania godne naśladowania (przyjaźń, oddanie, bezinteresowna pomoc) ale również godne potępienia (podstęp, fałsz i nieuczciwość).