„Święto Polskiej Niezapominajki” – konkurs plastyczny organizowany przez MDK

„Święto Polskiej Niezapominajki”  – konkurs plastyczny organizowany przez MDK

„Wie Polska cała, wiedzą wszystkie dzieci,
że 15 maja, kiedy słońce świeci,
(prawda to święta, to nie są bajki)
Obchodzimy Święto Niezapominajki!”

W ramach obchodów tego święta, Miejski Dom Kultury w Grajewie (drugi rok z rzędu)  zorganizował konkurs plastyczny p.h.: „Święto Polskiej Niezapominajki” adresowany do przedszkolaków.

Celem konkursu było propagowanie „Święta  Niezapominajki”, rozwijanie wyobraźni twórczej poprzez ekspresję plastyczną, zaprezentowanie możliwości twórczych dzieci przez wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych, budzenie wrażliwości na piękno przyrody oraz rozwijanie nawyków proekologicznych.

W sumie do organizatorów wpłynęło 90 prac, z czego 22 zostały nagrodzone. Nasze przedszkole przesłało prace ośmiorga dzieci.

I tak 17 maja w sali klubowej MDK w Grajewie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród (dyplomy i upominki).

Wśród wyróżnionych znalazło się dwoje dzieci z naszej placówki. Są to:

– Natalka Karwowska (Słoneczka)

– Filip Ołdakowski (Słoneczka)

GRATULUJEMY!

Anna Filipkowska PM nr 4