„Dźwięki wiosny” – koncert

„Dźwięki wiosny” - koncert

Od dawna wiadomo, że muzyka jest wszędzie, a kontakt z nią dostarcza wielu pozytywnych wrażeń, nie tylko słuchowych, ale również emocjonalnych i estetycznych. Dzięki koncertom muzycznym dzieci mogą przenieść się do krainy muzyki, a przez to mają okazję poznać różnorodne instrumenty oraz posłuchać muzyki z różnych stron świata wykonywanych przez rówieśników i nieco starszych kolegów. Ważnym zadaniem edukacji przedszkolnej jest wychowanie przez  sztukę.  Taka forma wychowania sprawia, że dziecko staje się widzem na koncercie, a przez to kształtuje preferencje muzyczne oraz umiejętności właściwego zachowania się na uroczystości.

Dlatego też, 15 maja prawie 80 najstarszych melomanów z naszego przedszkola miało przyjemność uczestniczyć w koncercie „Dźwięki wiosny”.  Organizatorem przedstawienia była Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. J. S. Bacha w Grajewie, a prowadzącą Pani Urszula Właźniak.  Przedszkolaki mogły podziwiać swoich  kolegów i koleżanki grających na różnych instrumentach muzycznych, takich jak: skrzypce,  wiolonczela, gitara,  fortepian, trąbka, dzwonki,  flet czy akordeon, a całość imprezy została urozmaicona konkursami i zabawami integracyjnymi.

Anna Filipkowska PM nr 4