„Zdrowe i wesołe przedszkolaki” – TURNIEJ MIĘDZYPRZEDSZKOLNY

„Zdrowe i wesołe przedszkolaki” – TURNIEJ MIĘDZYPRZEDSZKOLNY

Pod takim hasłem 8 maja w grupie „Słoneczka” odbył się Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy o Zdrowiu. Dzieci z czterech grajewskich przedszkoli (PM nr 1, PM nr 2, PM nr 4 i PM nr 6) przeszły test z wiedzy o prawidłowych metodach zdrowego odżywiania, higieny ciała i otoczenia, profilaktyki zdrowia oraz  sprawności fizycznej. Turniej skierowany był do dzieci sześcioletnich, zaś jego celem  było kształtowanie postawy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków, integracja zespołów grupowych oraz społeczności przedszkolnej, a także kształtowanie zasady „zdrowej rywalizacji”.

Nad poprawnością turnieju czuwało jury w składzie:  Iwona Skowrońska (PM nr 1), Marlena Kiełczewska (PM nr 2), Regina Grabowska (Dyrektor PM nr 4) i Małgorzata Narolewska (PM nr 6).

Wszystkie dzieci wykazały sie nie tylko dużą wiedzą  dotyczącą prawidłowego odżywiania się, higieny, zdrowia i ruchu, ale również szybkością (wyścig z kubkiem mleka), zręcznością (konkurencja „Piłka na talerzu”)  i umiejętnością współdziałania w grupie.  Dużo radości sprawiło jedzenie cytryny z uśmiechem na twarzy oraz picie na czas, przez słomkę soku marchwiowego.

Dlatego też żadne dziecko nie wyszło bez nagrody. Cztery zwycięskie zespoły otrzymały puchary oraz dyplomy i nagrody rzeczowe:

I miejsce – 3 osobowa drużyna z Przedszkola Miejskiego nr 4

II miejsce – 3 osobowa drużyna z  Przedszkola Miejskiego nr 2

III miejsce – 3 osobowa drużyna z  Przedszkola Miejskiego nr 1

IV miejsce – 3 osobowa drużyna z  Przedszkola Miejskiego nr 6

W trakcie oczekiwania na wyniki, uczestnicy turnieju otrzymali smaczną przekąskę. Nie były to jednak słodkie lizaki i przepyszne ciasteczka, a zdrowe i na dodatek smaczne szaszłyki i sałatki owocowe, oraz chrupkie i jeszcze ciepłe gofry z bitą śmietaną i witaminkami.

Gratulujemy zwycięzcom, ich wychowawcom dziękujemy za wspaniałe przygotowanie dzieci do turnieju, zaś towarzyszącym drużynie kibicom za skuteczny doping.

Koordynatorki turnieju: Anna Filipkowska i Joanna Narolewska