Witaj WIOSNO!!!!

Dzieci z naszego przedszkola 21 marca już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Uczestniczyły w grach i zabawach  nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku: m.in. uczyły się nowych piosenek, tworzyły piękne prace plastyczne, wymyślały hasła i rymowanki.

W ten piękny marcowy poranek wszyscy z Marzanną na czele wesołym korowodem wyruszyli na plac przedszkolny, aby tam pożegnać zimę. Przedszkolaki głośno wykrzykiwały: „Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, ciebie dziś żegnamy, wiosnę powitamy!”.

Następnie piosenkami i wierszykami o tematyce wiosennej oraz gromkimi okrzykami powitały nową porę roku.
Do przedszkola maluchy wróciły z symbolami wiosny: gaikiem-maikiem i kolorowymi kwiatami oraz radosnym uśmiechem na twarzy.

I chociaż cieszyliśmy się, że nadeszła wiosna, to za pewien czas z pewnością znowu zatęsknimy za śniegiem i zabawami zimowymi.