„Spotkanie z Mikołajem

„Spotkanie z Mikołajem”

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
każde dziecko dziś swój prezent dostanie”.

W piątek 6 grudnia, dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola od samego rana z  mocno bijącymi serduszkami nasłuchiwały, czy nie słychać już gdzieś charakterystycznego dźwięku dzwonka naszego corocznego gościa – Świętego Mikołaja. Wiedziały bowiem, że i w tym roku nas nie ominie. I tak też się stało.  Przybył do naszego przedszkola zaraz po śniadaniu w  asyście swoich pomocników. Swoje nadejście ogłosił pukając do okien, dzwoniąc dzwoneczkiem i wołając niezawodnym powitaniem ho, ho, ho.

Dzieci z każdej grupy bardzo gorąco przywitały miłego gościa. Usadziły Mikołaja na honorowym miejscu i zaprosiły do wspólnej zabawy,  zaprezentowały również swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, które specjalnie dla niego przygotowały. W zamian otrzymały mnóstwo zabawek, ponadto każdy przedszkolak dostał od Świętego słodki kalendarz adwentowy.

Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, zachęcał je, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu, przestrzegał najbardziej niesfornych. Na koniec podziękował za ciepłe przyjęcie i obiecał, że zjawi się za rok. A więc, do zobaczenia!

Anna Filipkowska PM nr 4