Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

„POLSKA – to taka kraina,

która się w sercu zaczyna…”

Narodowe Święto Niepodległości to uroczystość wszystkich Polaków, tych dorosłych i tych małych. Patriotyzm trzeba w narodzie pielęgnować i to jest zadanie dla nas wszystkich. Dlatego w naszym przedszkolu wychowanie patriotyczne dzieci jest w pełni realizowane np.: poprzez rozwijanie w nich umiłowania do Ojczyzny, przywiązania do tradycji, poznanie symboli narodowych, legend i hymnu oraz szacunku do nich.

W tym roku 8 listopada lekcji patriotyzmu uczyły się 6 latki z grupy „Słoneczka”. W atmosferę powagi wprowadziły dzieci wiersze Ryszarda Przymusa „Polska” i Czesława Janczarskiego „Barwy ojczyste”.  Podniosłym momentem tak ważnej uroczystości było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Całość dopełniały odświętne biało – czerwone rozety na piersi każdego przedszkolaka i flagi polskie w rękach przedszkolaków.

Następnie całą grupą udaliśmy się na Plac Niepodległości, aby zapalić symboliczny znicz pod POMNIKIEM POLEGŁYCH ZA OJCZYZNĘ.

Jak co roku przedszkolaki zdały swój egzamin z historii i udowodniły, że posiadają ogromną wiedzę o Polsce i naszej Ojczyźnie.

Jesteśmy dumni, że możemy współuczestniczyć w pielęgnowaniu takich wartości wśród najmłodszych. Już w przedszkolu poprzez różnorodne formy pracy  wprowadzać dzieci w historię naszego kraju.

Anna Filipkowska PM nr 4