Pasowanie na przedszkolaka w grupie „Pszczółki”

Pasowanie na przedszkolaka w grupie "Pszczółki"

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA  W GRUPIE „PSZCZÓŁEK”

17 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Grajewie, w grupie „Pszczółki” odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka”. To szczególne wydarzenie dla najmłodszych dzieci. Jest to również moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami.

Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. Mali aktorzy recytowali wiersze, śpiewali oraz inscenizowali piosenkę ruchem. Kolejnym punktem programu było złożenie przez rodziców uroczystej przysięgi. Następnie maluchy przyrzekały: „co dzień rano buzie mieć zawsze roześmianą; nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać; zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować; choć jesteśmy jeszcze mali, zgodnie bawić się w sali; piżamę samemu zakładać i na spaniu nie gadać”. Najważniejszym punktem programu było mianowanie na przedszkolaka przez Panią dyrektor – Reginę Grabowską. Nie jednemu z rodziców łezka zakręciła się w oku. Wszystko poszło zgodnie z planem, a mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Joanna Narolewska PM nr 4