Jasełka w grupie „Słoneczka”

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…”

Jasełka w grupie „Słoneczka”

Wszyscy uwielbiamy i z utęsknieniem czekamy na Boże Narodzenie. Domowa krzątanina, zakupy, porządki, zapach pierników i świerkowych gałązek, błyszczące świecidełka i wystawy sklepowe towarzyszą grudniowym nastrojom.

Na okres ten z niecierpliwością czekały dzieci z grupy „Słoneczka” przygotowując ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne i ucząc się kolęd, pastorałek, wierszy o tematyce bożonarodzeniowej. W życiu przedszkolaka dzieją się wtedy rzeczy magiczne. Sale dziecięcych zabaw zmieniają swój wystrój na zimowo-świąteczny. 20 grudnia atmosferę świąt oddało najbardziej przedstawienie przez dzieci jasełek bożonarodzeniowych. W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Mali aktorzy, którzy wcielili się w postacie zwierzątek, choinek, Maryi, św. Józefa, Aniołków, Króli oraz pastuszków z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtwarzali swoje role. Kiedy artystyczna część dobiegła końca wszystkie dzieci za swój występ otrzymały gromkie brawa. Następnie po wspólnym odśpiewaniu kolędy „Wśród nocnej ciszy” nastąpiło uroczyste dzielenie się opłatkiem.

Przedszkolakom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko.