Spotkanie z teatrem „Pani Zamieć”

Dnia 24 września 2012 r. aktorzy Studia Artystycznego „Premiera” ze Słomianek przedstawili pierwszy w tym roku szkolnym teatrzykpt: Pani Zamieć„.

Bajka opowiada o dwóch siostrach – brzydkiej i leniwej oraz pięknej i pracowitej. Obie poprzez magiczną studnię trafiają do zaklętej krainy Pani Zamieci. Każda z nich za swą pracę otrzymuje od śnieżnej królowej inną zapłatę. Pracowita i sumienna nagrodzona zostaje za serce i swój wysiłek złotym deszczem. Natomiast do leniwej przykleja się błotno-smolista maź. W przedstawieniu poruszone były tematy szacunku, pracowitości i pomocy innym.

Tego rodzaju formy budzą u dzieci zainteresowanie sztuką teatralną oraz kształtują prawidłowe postawy kulturalnego widza.

Anna Filipkowska PM nr 4