„ZIEMIA – mój dom” – konkurs plastyczny

DSC01090

Jednym z głównych celów pracy naszego przedszkola jest wzbudzanie w dzieciach refleksji dotyczącej otaczającej je przyrody, jak również   zainteresowania naszą planetą, jaką jest Ziemia.

W toku podejmowanych działań dostarczamy przedszkolakom wiadomości na temat środowiska przyrodniczego, kształtujemy przyjazny stosunek do roślin i zwierząt oraz poczucie odpowiedzialności za stan natury.

W kwietniu 2012 roku, w ramach realizacji zadań wynikających z planu pracy, wraz z Panią Marzenną Koniecko zorganizowałyśmy przedszkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Ziemia – mój dom”.  W konkursie wzięły udział dzieci 4, 5 i 6 letnie z czterech oddziałów przedszkolnych „Biedronki”, „Krasnoludki”, „Słoneczka” i „Stokrotki”.  Wykonały one za pomocą różnych technik plastycznych bardzo ciekawe prace, na których przedstawiły swój stosunek do ochrony przyrody i ekologii.

Wyróżnione zostały prace:

– Oliwii Koniecko (Biedronki)

– Łukasza Kleszczewskiego (Biedronki)

– Wiktora Barszczewskiego (Biedronki)

– Roksany Jórskiej (Biedronki)

– Marysi Dąbrowskiej (Biedronki)

– Pawła Szeszko (Krasnoludki)

– Oli Rogowskiej (Krasnoludki)

– Tomka Jaszczyńskiego (Krasnoludki)

– Roxany Surawskiej (Krasnoludki)

– Artura Witosława (Krasnoludki)

– Olka Rorbach (Stokrotki)

– Emilki Jamińskiej (Stokrotki)

– Wiktorii Jórskiej (Stokrotki)

– Wiktorii Baryckiej (Stokrotki)

– Magdy Obryckiej (Stokrotki)

– Szymona Janiszewicza (Słoneczka)

– Kamila Dąbrowskiego (Słoneczka)

– Wiktorii Reut (Słoneczka)

– Pawła Ladzińskiego (Słoneczka)

Wyróżnione dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy konkursu po słodkim upominku.

Anna Filipkowska PM nr 4