Witaj Wiosno!!!

DSC00785

We wtorek 20 marca 2012 roku dzieci z naszego przedszkola przeszły barwnym korowodem  do miejsca gdzie miała swój finał uroczystość pożegnania zimy i powitania wiosny.

Na kilka dni przed odświętnym pożegnaniem zimy dzieci z grupy „Stokrotki” przygotowały Marzannę – słomianą kukłę w kolorowym przebraniu, symbolizującą odchodzącą zimę. Następnie wszystkie dzieci zgromadziły się w ogrodzie przedszkolnym, dużym kołem otoczyły Marzannę i wierszami oraz piosenkami przekonały zimę, by odeszła i już nie wracała. Tym samym zaprosiły wiosnę, by zajęła miejsce odchodzącej zimy.

Na koniec każda z grup wyruszyła na spacer w poszukiwaniu oznak długo oczekiwanej i upragnionej najpiękniejszej pory roku – wiosny!!!.

Dzieci powróciły do swoich sal z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita tak upragniona wiosna. Jeszcze długo dzieliły się swoimi wrażeniami z rówieśnikami i rodzicami.

Anna Filipkowska PM nr 4