Pasowanie na przedszkolak

2

Wspaniałą okazją do tworzenia „przedszkolnej rodziny” są wspólnie organizowane uroczystości przedszkolne. Tradycją naszego przedszkola stała się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”.

„Pasowanie na przedszkolaka” w grupie Pszczółki

Dnia 15 marca odbyła się impreza maluszków z grupy „Pszczółek” o charakterze rodzinnym – przeżycie ważne dla dzieci i ich rodziców. Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godz. 10.00  wjeżdżającym na salę pociągiem 3-latków przebranych za pszczółki.

Maluszki stanęły na wysokości zadania. Chociaż do przedszkola uczęszczają kilka  miesięcy, to  z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności. Były bardzo dzielne, wspaniale zaśpiewały, pięknie zatańczyły i powiedziały wierszyki. Dla nich to bardzo ważne wystąpienie przed publicznością. Rodzice bardzo wzruszeni i dumni, w pełni zadowoleni ze swoich pociech bili gromkie brawa. Następnie nastąpiła wyjątkowa chwila, wstąpienia do społeczności przedszkolnej, która wzbudziła wiele emocji.

Milusińscy z przejęciem, niejednokrotnie drżącymi głosikami wspólnie złożyli przysięgę, że będą słuchać pani, grzecznie i zgodnie się bawić oraz nigdy nie będą już płakać. Po tych słowach Pani Dyrektor za pomocą dotknięcia zaczarowanym ołówkiem każdego malucha, dokonała uroczystego pasowania na prawdziwego przedszkolaka. Miłym akcentem było wręczenie wychowankom dyplomów, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką z najmłodszych lat pobytu w przedszkolu. Była również chwila dla fotoreporterów.

Po emocjach związanych z występami, dzieci  otrzymały drobne upominki. Dla naszych nowych przedszkolaków był to wyjątkowy dzień, a Rodzicom zabawa ta uświadomiła, jak ważne dla dziecka jest wejście w nową rolę – rolę przedszkolaka. Uroczystość pozostawiła nam wiele miłych i ciepłych wrażeń.

Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny, ale jak ważny dla maluszków dzień w przedszkolu.

Wszystkim dzieciakom i ich Rodzicom życzymy satysfakcji oraz przyjemnych wrażeń z pobytu w naszym gronie.

Joanna Burgraf PM nr 4