Bal Karnawałowy

26

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci. Jest to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Jak co roku, nasz bal w przedszkolu (17.01.2012 r.) wywołał wiele emocji, które udzieliły się nie tylko dzieciom, ale również paniom i rodzicom.

Gdy wybiła upragniona godzina prowadząca (lalka Barbie ) zaprosiła wszystkie dzieci na salę ustrojoną balonami i serpentynami, gdzie miała miejsce zabawa karnawałowa. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki. Dziewczynki przebrane w długie powłóczyste balowe suknie księżniczek czy też dam dworu, zaś chłopcy najczęściej wybierali strój Batmana, Spidermana, Klowna, Pirata i Kowboja. Tańce przeplatane były konkursami, a więc dzieci miały okazję zaprezentować piękne stroje, pochwalić się umiejętnościami tanecznymi i refleksem. Oczywiście nie zabrakło upragnionego i wyczekiwanego gościa, którym był Święty Mikołaj z podarunkami.
Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały dzień balu przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów karnawałowych.