Jasełka w grupie „Krasnoludków”

4

Od kilku lat w kalendarzu uroczystości naszego przedszkola stałe miejsce zajmują Jasełka. W miarę zdobywania doświadczeń staram się, by każdego roku uroczystość ta zmieniła swoją oprawę, zachowując przy tym główne przesłanie świąt Bożego Narodzenia – radość z narodzenia Jezusa.

W Jasełkach pt.: „Noc nad Betlejem” dzieci przedstawiły historię narodzin Jezusa. Wspaniale prezentował się Józef, Maryja oraz chór anielski. Kolędy w wykonaniu dzieci zachęciły zaproszonych gości do wspólnego kolędowania. Po zakończeniu inscenizacji aniołki rozdały wszystkim uczestnikom opłatki, po czym rozpoczęło się tradycyjne dzielenie się opłatkiem.