Jasełka w grupie „Biedronki”

11

Corocznie, w tym jakże wyjątkowym okresie, odbywają się w naszym przedszkolu tradycyjne Jasełka….

Corocznie, w tym jakże wyjątkowym okresie, odbywają się w naszym przedszkolu tradycyjne Jasełka. To niezwykle piękne widowisko przedszkolaki dedykują swoim najbliższym – rodzicom, rodzeństwu, dziadkom.
Dzieci od wielu tygodni przygotowywały się do zaprezentowania większej publiczności wydarzeń sprzed 2000 tysięcy lat. W środę 21 grudnia od samego rana dzieci mówiły tylko o przedstawieniu, Aniołki nie mogły doczekać się wystąpienia i podśpiewywały sobie pod nosem kolędy, Królowie ćwiczyli ukłony, Pasterze podziwiali swoje kapelusze, natomiast Józefa i Maryję ogarnął spokój…

Po południu na gości czekała już pięknie przystrojona sala. Migające światełkami choinki, szopka, piękna sceneria oraz dzieci w strojach przedstawiających postacie biblijne – wprowadziły gości w świąteczny nastrój.
Maluchy były bardzo przejęte swoim pierwszym w tym roku występem. Głosy drżały, rączki pociły się… Na szczęście wszystko poszło dobrze. Mali aktorzy bezbłędnie wygłosili swoje kwestie, z przejęciem śpiewali kolędy i pamiętali o ćwiczonych gestach i mimice.
Po wystawionych Jasełkach Pani dyrektor Regina Grabowska złożyła wszystkim dzieciom oraz przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia świąteczno – noworoczne. Na koniec tradycyjnie wszyscy przełamali się opłatkiem i w tej podniosłej chwili czuło się, że święta są tuż, tuż…