Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej

Kształtowanie świadomości ekologicznej to proces, który rozpoczyna się już w przedszkolu. Od wielu lat w naszej placówce realizowane są niektóre elementy ekologii.

W dniu 21.06.2011 r. dzieci z grupy „Stokrotki” wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, gdzie zwiedziły między innymi park z atrakcyjną roślinnością oraz narzędzia rolnicze używane w przeszłości.
Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały różne gatunki ryb znajdujących się w obszernych akwariach.
Przedszkolaki obejrzały film pt. „Wkraczamy w tajemniczy świat ekologii”. Poznały też następujące zasady „Młodego Ekologa”, których obiecały przestrzegać:
– szanuj rośliny
– dbaj o zwierzęta
– nie zaśmiecaj środowiska
– segreguj śmieci
– oszczędzaj wodę
– oszczędzaj energię elektryczną
– stosuj się do znaków zakazu
– dbaj o czystość powietrza
Podczas pobytu w Centrum Edukacji Ekologicznej dzieci kolorowały obrazki przedstawiające łąkę. Najładniejsze prace zostały nagrodzone. Starszaki z pewnością wzbogaciły swoją wiedzę o najbliższym otoczeniu i zjawiskach przyrody.

Jadwiga Pieńczykowska PM nr 4