Pasowanie na przedszkolaka w grupie „Pszczółek”

Pasowanie na przedszkolaka – to wyjątkowa uroczystość, szczególnie dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły przygodę z przedszkolem. Stanowiła kres trudnego dla wielu maluszków okresu adaptacji do nowych warunków. Poczyniłyśmy wiele starań , aby pokonać stres i zapobiec negatywnym przeżyciom małego dziecka przy przekraczaniu progu przedszkola. Jesteśmy przekonani, że dzieci mają już poczucie bezpieczeństwa, a rodzice pewność, że nasze przedszkole jest tym miejscem, gdzie bez obaw mogą pozostawić swoje dziecko.

Wszystkie maluszki bardzo dzielnie spisały się podczas uroczystości i mimo tremy pokazały czego nauczyły się w czasie prawie ośmiomiesięcznego pobytu w przedszkolu. Pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Niektórzy rodzice ze wzruszeniem wtórowali swoim pociechom w piosenkach ”Jestem sobie przedszkolaczek…”, czy ”Powiedz Jasiu, powiedz Olu…”, pamiętając je być może ze swojego dzieciństwa, gdyż niektóre szlagiery przedszkolne nie starzeją się.
Po części artystycznej, która została nagrodzona przez rodziców brawami, nadszedł czas na złożenie ślubowania. Następnie Pani dyrektor Regina Grabowska przez dotknięcie ramienia dzieci specjalnym ołówkiem uroczyście pasowała je na pełnoprawnych członków naszej społeczności przedszkolnej. Na znak przyjęcia dziecka do grona prawdziwych przedszkolaków maluchy otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Był to niezapomniany dzień pełen wrażeń, zarówno dla dzieci, nas nauczycielek, jak i rodziców.

Anna Filipkowska PM nr 4