Jasełka w Stokrotkach

„To było na Ziemi… najpiękniejsza, najradośniejsza noc – ze śpiewem aniołów, pokłonem pasterzy i Mędrców ze Wschodu, ze szczęściem Maryi i Józefa, wpatrzonych w Bożą Dziecinę, która przyszła na świat by zbawić każdego z nas. Ta noc wspomnień i blask pierwszej gwiazdy rozjaśniają życie, dodają sił i nadziei. Co roku z drżeniem serca bierzemy do ręki biały opłatek. „Niebo – Ziemi, Ziemia – Niebu, wszyscy wszystkim ślą życzenia”.

Tymi słowami w dniu 22 grudnia 2010 roku rozpoczęło się uroczyste przedstawienie jasełkowe w grupie „Stokrotki”. Na tle pięknej scenografii we wspaniałych strojach dzieci śpiewały kolędy, odgrywały scenki z narodzin małego Jezusa. Dzieciom – małym artystom należą się wielkie brawa za występ, a Rodzicom za piękne przygotowane stroje.

Jadwiga Pieńczykowska PM nr 4