Jasełka w Krasnoludkach

„Jest taki dzień…” Czekają na niego zarówno dzieci, jak i dorośli – to Boże Narodzenie. Jest to wielkie wydarzenie zarówno w domu, jak i w przedszkolu. W związku z tym, wspólnie z dziećmi przygotowujemy się do świąt. Przygotowania polegają na przystrojeniu naszej sali, ubraniu choinki, zrobieniu świątecznych stroików, malowaniu i kolorowaniu obrazków związanych z tradycjami świątecznymi. Kulminacyjnym wydarzeniem naszych przygotowań do świąt jest coroczne wystawianie jasełek.

Przygotowujemy się do nich bardzo solidnie: wspólnie uczymy się ról, omawiamy poszczególne postacie, ich charakter, sposób wysławiania się, a także obmyślamy stroje dla małych aktorów (stroje, zgodnie z naszymi sugestiami, przygotowują rodzice).
W tym roku nasze jasełka nosiły tytuł „Boże Narodzenie przychodzi cichutko…”. Wspólnie zadbaliśmy o odpowiednią scenografię, nastrój. Przedstawienie tym razem także się udało, goście dopisali, były brawa dla dzieci. Po przedstawieniu – same przyjemności – złożenie życzeń bożonarodzeniowych oraz wspólne kolędowanie. Spotkanie przebiegło w miłej i podniosłej atmosferze.

Jadwiga Zalewska PM nr 4