Mikołajki

Grudzień już, już prezentów czas
i Mikołaj ukochany będzie pośród nas.
To już czas, to już czas,
prezenty przywieź nam.
My jesteśmy bardzo grzeczni,
oceń proszę sam.


6 grudnia 2010 roku, dzieciaki z naszego przedszkola od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa, wiedziały bowiem, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o naszym przedszkolu…

I rzeczywiście przybył… starszy pan z długą białą brodą, w czerwonej czapie i długim płaszczu w tym samym kolorze. Miał jeszcze coś – wielki worek na plecach. Swoje wejście jak na Mikołaja przystało rozpoczął niezawodnym ho, ho, ho!
Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Został powitany specjalnie na tę okazję przygotowaną piosenką i gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Po wesołych pląsach każde dziecko dostało piękny, czekoladowy kalendarz i paczuszkę ze słodyczami.
Mikołaj przyniósł również prezenty dla całej grupy. Z jego worka wyłaniały się samochody, lalki, wózki, kołysanki, puzzle i różne inne kolorowe zabawki.
Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok!

Anna Filipkowska PM nr 4