Jak karnawał to karnawał

Karnawał to czas wspaniałej zabawy – zatem nie mogło się obyć bez balu w naszym przedszkolu. Zjawiły się na nim piękne wróżki i księżniczki, postacie z bajek i super bohaterowie, kowboje, czarodzieje i piraci. Dzieci chcą się utożsamiać z nimi, ponieważ imponują im swoją urodą, siłą lub odwagą. Bal w przedszkolu jest okazją, kiedy z pomocą rodziców mogą urzeczywistnić swoje marzenia.

W przepięknie udekorowanej sali wśród balonów i serpentyn przewijał się korowód przebierańców. Przy muzyce zespołu „Dynamic” tańcom nie było końca, a gdy zmęczeni po szaleństwach na parkiecie poszliśmy do swoich sal czekała nas słodka niespodzianka. Mimo to największą atrakcją był przyjazd Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Zanim jednak dzieci otrzymały podarki, musiały odpowiedzieć na pytania Mikołaja. A ten chciał wiedzieć, czy dzieci były grzeczne w tym roku, czy były dobre dla rodziców i czy chętnie przychodzą do przedszkola. Po tych zapewnieniach dzieci z naszej „czwóreczki” musiały jeszcze m. in. przyrzec Mikołajowi, że nie przestaną być dobre i posłuszne oraz, że będą się pilnie uczyć. Wówczas nastąpiła jedna z najmilszych chwil – wręczenie prezentów. To był niesamowity dzień pełen tańca i znakomitej zabawy!

Anna Filipkowska PM nr 4