Jasełka w grupie „Pszczółek”

„Do Betlejem ciemną nocką
Idzie Józef z Matką Boską.
Gwiazdy świecą i mrugają,
Drogę jasno rozświecają.”

Tymi słowami 18 grudnia najmłodsza grupa przedszkolaków rozpoczęła przedstawienie jasełkowe.

Czy może być coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących swe dary do szopki? Aniołków ubranych na biało z pięknymi skrzydełkami i królów, którzy mimo zaledwie trzech lat nie tracą nic ze swojego majestatu?
Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy i wczucie się w role. Wspólnymi siłami stworzyli bardzo efektowne widowisko.
Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, dekoracje, a przede wszystkim wspólny opłatek i wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, pełną ciepła, radości i bliskości.

Joanna Narolewska PM nr 4