Pasowanie na starszaka

Rzecz to wielka niesłychanie, gdy straszakiem się zostanie” – wiedzą o tym doskonale dzieciaki z grupy „Stokrotki”, które 28 października 2009 roku zostały uroczyście mianowane z przedszkolaka na „prawdziwego starszaka”.

Zanim jednak doszło do tej ważnej chwili, dzieci pochwaliły się przed rodzicami pięknie recytowanymi wierszami oraz wesołymi piosenkami – oczywiście o przedszkolu! Po programie artystycznym nastąpił długo oczekiwany moment ślubowania. Najpierw ślubowanie złożyli rodzice, w którym obiecywali:
• zawsze mieć w pamięci, że moje dziecko jest unikalnym darem,
• słuchać uważnie, o czym mówi i często z nim rozmawiać,
• pamiętać, że każdy człowiek uczy się na błędach,
• doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze,
• przytulać je często,
• cieszyć się jego dzieciństwem,
Natomiast dzieci ślubowały między innymi, że będą dobrymi Polakami, dzielnymi i wzorowymi przedszkolakami, będą grzecznie się bawiły i pilnie uczyły, będą dbały o dobre imię swojej grupy i przedszkola oraz będą często się uśmiechać.
I wreszcie nadszedł moment, kiedy na prośbę dzieci, Pani dyrektor Regina Grabowska wzięła do ręki ogromny, kolorowy ołówek i każdego przedszkolaka pasowała na starszaka. Dzieci na pamiątkę otrzymały piękne dyplomy. Całe „pasowanie” minęło w radosnej atmosferze, bo jak śpiewały dzieciaki:
„… nasze przedszkole, to jedna rodzinka,
mały czy duży,
chłopczyk czy dziewczynka…”