Wycieczka do GIHu

thumb-img

5 czerwca dwie najstarsze grupy „Krasnoludki” i „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Grajewskiej Izby Historycznej. Głównym celem wyprawy było przybliżenie dzieciom historii naszego miasta oraz utrwalenie pojęcia „muzeum” i wszystkiego co z nim związane. GIH jest niezwykłym miejscem pełnym dóbr kulturalno-historycznego dziedzictwa mieszkańców Grajewa. Podczas wizyty oprowadzający nas Pan bardzo dokładnie przedstawił i wyjaśnił historię naszego miasta. Opowiadał o tym, co możemy tu zobaczyć i wskazywał ciekawostki z naszych rejonów. Wytłumaczył dzieciom w jaki sposób chroni się zabytki.Jak się pewnie łatwo domyślić wycieczka najbardziej podobała się chłopcom, którzy mogli zobaczyć eksponaty broni palnej, granaty, czy też mundury wojskowe. A najfajniejsze było to, że każdy mógł taki karabin potrzymać. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w Grajewskiej Izbie Historycznej i pierwsza tak piękna lekcja historii, którą z całą pewnością warto powtórzyć. Raz jeszcze dziękujemy za możliwość obejrzenia zbiorów i podziwianie wystawy.