Witaj Wiosenko!

thumb-img

(…)Witaj wiosno! Piękna pani.Cieszy nas twój powrót.Zieleń liści, świerszczy granie,kwiatów pełen ogród. Wiosna” (Grażyna Świerczyńska)

21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną, a w salach zagościł zielony kolor. Nie zabrakło rozmów o wiośnie i jej zwiastunach.Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Aby podkreślić charakter tego dnia, wszystkie grupy przygotowały piękne kolorowe kwiaty i motyle. Dzieci wesoło śpiewając radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele z Panią Wiosną.Na zakończenie wszyscy stwierdziliśmy zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

« 1 z 2 »